Трішки фінансових порад

5 помилок в користуванні кредитом, які зроблять вас банкротом


Впевнені, ви часто чуєте страшні історії про мікрокредити та й систему кредитування взагалі. Сьогодні розповімо про те, які реальні помилки можуть повернути благо швидкого отримання грошей у фінансовий колапс окремої людини.

Брати суму, яку не зможете погасити

Проведіть аналогію з рестораном — ви ж не замовляєте омарів на 2000 гривень, якщо в гаманці всього 200? Пам'ятайте це яскраве порівняння, коли оформлюєте заявку на позику. Беріть стільки, скільки "по кишені".
Якщо ваша зарплата становить, наприклад, 10000 гривень, у вас немає додаткового доходу і ніякі додаткові платежі від держави ви не отримуєте, то брати позику на 10000 гривень вже, як мінімум, нелогічно, а як максимум — небезпечно. Тому що а як ви будете його погашати?
Через місяць вам потрібно буде повернути 10030 грн, якщо це кредит під 0%, або ж усі 13000, якщо це звичайна позика. А отримаєте ви все ті ж 10000 зарплатні.

Завжди рахуйте свої реальні доходи та з розумом підходьте до вибору суми і терміну кредиту, адже переплата йде саме через прострочення, а це — найпідступніша помилка, яка може привести вас до банкрутства.

Не читати договір

Так, ми знаємо, що повторюємося. Але так дійсно потрібно! Адже чим частіше ми загострюємо на цьому увагу, тим більше людей усвідомлюють його важливість. Договір — це ваш захист і опора, тому що саме він регулює відносини між кредитором і позичальником. Як тільки ви його підписали, ви погодилися на всі умови, які компанія вам запропонувала, причому зробила це законно.

У договорі ви можете знайти всю інформацію про те, як буде змінюватися ваше життя внаслідок прострочених виплат або пролонгації, як будуть нараховуватися пені, та в які дати і які суми ви повинні погасити.

Перевіряйте договір так ретельно, як компанії перевіряють своїх позичальників, і тоді всі будуть жити добре.

Не пролонгувати

Навіть якщо раптом платити стало нічим, а ви якось пропустили цей момент, не потрібно впадати у відчай і тим більше намагатися сховатися від компанії та чекати що "пил осяде". Одна з головних помилок, через які починаються прострочення — не пролонгувати займ, якщо вже зрозуміли, що в термін погасити не вийде.

Пролонгація — це найнадійніший і законний спосіб відстрочити виплати та відбутися легким переляком, а не нарахуванням пені.

Йти в прострочення

Найголовніша помилка. Саме на цьому етапі починаються страшні плутаниці, а позичальник з переляку не розуміє, за що він заплатив зараз, чи змінилося тіло кредиту, і взагалі який відсоток тепер діє на його кредит.

Не потрібно впадати у паніку — краще відразу звернутися до компанії-кредитора та уточнити всі деталі по поточному стану вашої позики. Це найкращий спосіб дізнатися про всі безболісні можливості її погашення.

Брати позику не для тих цілей

Зовсім недавно ми піднімали це питання у статті про порівняння видів кредиту. Якщо хочете дізнатися детально — ласкаво просимо. Доречі, там же можна дізнатися під які цілі підійдуть різні типи кредитування.
Отже до теми. Вам світить 100% фінансовий проліт, якщо ви будете брати позики на глобальні покупки. За допомогою мікропозики не купують машини, не будують будинки і не літають на Мальдіви.
Мікрофінансова компанія і не пропонує вам такі варіанти, тому що це вбиває всю стратегію Payday loan (позика на день). Мікрокредит допоможе вирішити невеликі, короткострокові труднощі, але не є повною альтернативою банківського кредиту.

Що з цього виходить

В нашому житті є місце для помилок, адже саме так ми стаємо мудрішими. Але якщо ці помилки стосуються грошей — краще вчитися на чужих та, звісно ж, прислухатися до наших порад.

Також щось цікаве