Трішки фінансових порад

5 способів правильного накопичення грошей від мільйонерів


У нашому світі навколо теми грошей йде дуже багато розмов. Хтось каже, що потрібно рахувати, накопичувати, інвестувати, а хтось каже, що для грошей важливий рух та треба витрачати усе, щоб більше заробляти..

Теорій купа, але яка з них правдива? Ну, думаємо що та, яка: а) підходить вам; б) підходить людям, які можуть давати приклад.

Тож сьогодні ми поговоримо саме про таких людей та дізнаємося секрети накопичення та примноження коштів від мільйонерів.

10% – одразу у резерв

Багато хто думає, що 10 відсотків – це дуже мало. “Так мільйонером не стати!” Але це не правда. Відкладаючи 10 відсотків від свого доходу, ми створюємо резервний фонд, який просто накопичується, а з часом виливається у кругленьку суму, яку можна інвестувати, вкладати кудись або щось купити.

Знаєте що найкраще? Що накопичуються ці гроші непомітно.

Декомпозиція – наше все

Ось є у вас якась ціль. Наприклад, ви хочете купити авто, коштує воно 15000 доларів. Якщо дивитись на сумму цілком – вона велика. А якщо розбити на 12 місяців – вона вже здається значно меншою. І от вам вже потрібно не 15 тисяч, а 1250 на місяць.

А теперь можна зрозуміти що саме потрібно зробити, щоб ці гроші дістати. Тож декомпозуйте свій заробіток! Подумайте скільки нових проектів, клієнтів вам потрібно, щоб заробити потрібну суму. Розбивайте усі цілі на певний час, певну кількість ваших інтелектуальних вкладень та їжте цю задачу по частинах – так легше.

Не накопичуйте боргів

Отримали платіжку за світло – оплатіть. Отримали штраф за паркування – оплатіть. Не накопичуйте коло себе боргів. Бо якщо ні – ви легко зможете потрапити у боргову яму, не будете контролювати кількість грошей – які ви можете витратити, які відкласти, та не зможете відділити їх від тих, що потрібні вам “на життя”.

Зробіть собі 6 конвертів

Така техніка була описана у книжці Т. Харв Экера “Думай як мільйонер”, де автор мав на увазі, що вам потрібно розбити свої доходи на 6 частин:
  • 55% на поточні витрати;
  • 10% на відпочинок;
  • 10% на інвестиції (читайте 1 пункт);
  • 10% на навчання для себе та дітей;
  • 10% на подушку безпеки та якісь великі покупки;
  • 5% на подарунки та благодійність.
Спробуйте розрахувати ваш бюджет по цій схемі та зрозуміти куди ви витрачаєте більшу кількість коштів, а потім збалансувати.

Користуйтеся можливостями банків

Купа банків України створило гарні системи кешбеків, депозитів, накопичувальних схем… Користуйтеся!

Коли вам телефонує консультант, щоб запропонувати якесь нововведення – як часто ви його слухаєте? Там є дещо цікаве. Наприклад, Моно пропонує гарні відсотки за депозитами (вище, ніж у інших банках) та класні “банки” для накопичень, які можуть бути доступні декільком особам. У Альфа Банку класний кешбек… У Приваті відсотки на депозити у гривні… Проаналізуйте пропозиції та користуйтеся – це дуже зручно!

Пишіть нам – які методи накопичення використовуєте ви? І як вважаєте, потрібно витрачати і йти ва-банк, або ж бути більш бережливим, щоб стати багатим?

Також щось цікаве