Наша турбота про ваші дані у мережі

5 способів збільшити свої шанси на отримання позики


Будь-яка компанія хоче вступити з клієнтом в довгострокові і чесні відносини, а значить і клієнтів обирає з розумом. Сьогодні розповімо про такі критерії та на що звертає увагу МФО при видачі позики.

Як відбувається перевірка?

Звичайно ж, в першу чергу перевіряється кредитна історія і ваша репутація. Якщо ви злісний неплатник, вам, швидше за все, відмовлять. Але багато МФО стали м'якими і чуйними, та в деяких випадках, достатньо погасити свій поточний борг, щоб знову відкрити світ позик до зарплати. Якщо ж кредитна історія у вас чиста — це вже 70% успіху. Але нам цікаво розповісти про інший процес: скоринг.

Скоринг — це система оцінки позичальника організацією (МФО, Банком) на платоспроможність. Оцінюють вони не на око, а виходячи з математичних розрахунків і статистики по клієнтам, яка роками збирається, налаштовується та модернізується.

Дані перевірки можуть вплинути не тільки на загальний підсумок — дають або не дають, але ще і на те, що дають іноді менше, ніж ви запросили на калькуляторі. Так, МФО залишає за собою право схвалити позику на меншу суму виходячи з даних перевірки, це нормально і чесно, тому що новий клієнт це завжди загадка і ризики розраховуються заздалегідь.

Саме скорингова модель у МФО є найбільш складним та важливим процесом. Адже як ви піклуєтеся про безпеку своїх даних та хочете отримувати чесні позики, так і компанія хоче знизити свої ризики та видавати клієнтам лише ті суми, які вони зможуть згасити. Або ж не видавати:) Буває по-різному.

Шаг другий: правильно та ефективно збільшуємо шанси на отримання позики

Щоб успішно пройти всі етапи перевірки МФО і підвищити свій шанс на отримання позики будьте уважні та чесні. А краще користуйтеся цими хитростями успішного позичальника:
1
Правильно заповнюйте анкету.
Для тих, хто розуміє навіщо організації потрібні дані, які він запитує в анкеті, порада одна — будьте уважними, додавайте тільки актуальну і точну інформацію, та перевіряйте себе на помилки. У кого в цьому житті палець з Ь на Б не стрибає:) Будьте уважні, а щоб вам було легше — читайте наш гайд по правильному заповненню заявки на позику.
2
Використовуйте лише власні документи та банківські картки.
Якщо вам здається, що це класний спосіб обдурити організацію або перевірити її на чесність видачі кредиту на іншу особу, знайте — ці дії буде розцінено як шахрайські і вам відмовлять у позиці. У деяких організаціях ви потрапите під "тимчасовий мораторій" та в найближчі 1-2 місяці навіть не зможете подати заявку. Воно вам треба?
3
Ідентифікація через сервіси Дiя, BankID НБУ.
Авторизація через ці сервіси сильно спрощує процес оформлення позики та надає вам великий шанс на позитивне рішення від організації. Сервіс BankID НБУ потрібен для того, щоб кожен мав доступ до комерційних, фінансових і державних послуг, де є в нагоді ідентифікація. Сервіс Дія передає офіційні та перевірені дані до організації і збільшує шанси на схвалення заявки до 99%, тому що цим даним організація вірить, а значить, вірить і клієнтові.
4
Ідентифікація з фото.
Вона відбувається прямо на сайті компанії та значно підвищує можливість отримати позитивну відповідь на запит. Але така ідентифікація не є обов'язковою у 100% випадків. Пройти обов'язкову фото ідентифікацію вас попросять якщо ви не є постійним клієнтом організації та хочете отримати велику суму грошей.
5
Подавати відразу у декілька компаній.
Так ви зможете взяти кількістю, а не якістю і десь проскочити швидко. Але пам'ятайте про те, що ми обговорили у попередній статті — кожна МФО, до якої ви відправляли заявку, захоче зробити вас лояльним і постійним клієнтом. А значить готуйтеся до повідомлень, дзвінків і рекламі.
Але якщо ви хочете відписатися від смс-сповіщень — читайте нашу інструкцію як це зробити.

Важливі висновки

Отже, щоб отримувати позитивні відповіді на свої заявки — досить бути сумлінним і чесним клієнтом (це зараз в тренді), уважно заповнювати анкету та пам'ятати, що МФО настільки ж сильно зацікавлені в вас, як і ви в ньому. І чим міцніші і довгострокові будуть відносини між вами, тим краще буде усім.