Усі нюанси отримання позики

Де знайти CVV2-код на картці та як захищені дані карток?


Сьогодні у нас коротенький матеріал-інструкція, бо ми вже ну дуже багато розповідали про верифікацію карток та їх захист, а сьогодні ще окремо поговоримо про CVV2-код. Це одне з найчастіших запитань, бо все ще є люди, які, коли бачать “назвіть 3 цифри на звороті картки”, викликають швидку.

Чому? Гайда розбиратися.

Навіщо потрібен CVV2 код

CVV2-код (Card Verification Value) – це 3 унікальні цифри на звороті картки, які, як ми знаємо, НІКОМУ не можна передавати. Такий собі перевірочний номер картки, який прив’язаний до рахунку та ідентифікує його.

Так, усе вірно, якщо вам зателефонує хтось і скаже, що він, наприклад, представник банку та попросить сказати CVV2-код – сміливо кладіть слухавку. Представники банку НІКОЛИ не запитують таких даних.

Але цей код може знадобитися якщо ви верифікуєте картку – на будь-якому сайті, де вам потрібно провести оплату.

І перш ніж читати далі – перейдіть за посиланням та ознайомтеся з нашим попереднім матеріалом про те, що таке верифікація картки та чому це безпечно.

А тепер коротенько про CVV2-код. Декілька фактів:
  • так, є ще і CVV (без 1) – його на картці не видно;
  • CVV2-код знаходиться на зворотній стороні картки. 3 цифри біля терміну дії;
  • без CVV2-коду пройти процедуру верифікації неможливо;
  • вам все одно надійде смс від вашого банку, верифікувати картку без вашої присутності буде складно;
  • CVV2 не можна передавати третім особам, але на офіційних сайтах, яким ви довіряєте, якщо вам потрібно провести оплату – введіть повні реквізити, бо все одно верифікація йде через банківські сервіси. Сайт, на якому ви вносите дані картки, не отримує повних реквізитів – лише маску.

Кругом шахраї! Ступені захисту карток

CVV2-код – це друга ступінь безпеки. В першу чергу на картці є CVV-код, який сховано у магнітній стрічці. Він використовується під час оплати у магазинах, коли ви картку до терміналу прикладаєте – саме цей код зчитує система, щоб зрозуміти з якого рахунку списувати гроші.

CVV2-код вже можна побачити, саме тому не треба передавати свою картку третім особам. Та якщо ви загубили картку – краще її заблокувати, одразу зателефонувавши на гарячу лінію.

Звісно, є ще третя ступінь захисту – інтернет-банкінг. Це коли, наприклад, ви втратили картку, хтось намагається зняти з неї гроші, а в нього нічого не виходить, бо смс-підтвердження надходить на ваш номер телефону, а без нього операція неможлива.

Багато банків ставлять обмеження на суму транзакції – наприклад до 200 гривень зняти через банкомат, або сплатити через термінал можна і без смс, а все що вище – тільки через підтвердження.

Але ви можете зробити ліміт на будь-яку суму, щоб поки ви заблокуєте картку у банку, шахраї не зняли усе що є купою транзакцій по 200 гривень.

Є ще PIN-код картки, він використовується під час зняття готівки та розрахунку у магазинах через термінал. Його тех можуть викрасти, але для цього потрібно вже постаратися – чи то камеру встановити на банкоматі, чи то підставну якусь систему залити – “хакнути” сам термінал. PIN-код не видно на картці як CVV2, тому це надійніше. Звісно, якщо ви не ставите усюди один і той же пароль.

Отже, при оплатах у інтернеті, для верифікації картки без CVV2-коду вам не обійтись. Будьте уважні, дивіться ДЕ ви залишаєте свої дані, ніколи не передавайте нічого по телефону “співробітникам” та будуть вам безпечні і зручні інтернет-покупки:)

Також щось цікаве