Все, що ви хотіли знати про МФО

Коли варто взяти кредит на карту, а коли краще звернутися в банк?


"Ну в банку ж вигідніше!" відразу подумали ви. Але поспішаємо запевнити вас, що цей вибір залежить від багатьох факторів, і ми вирішили, що якщо ви будете їх знати, то проблем з вигідним вибором у вас не виникне.

Чому люди користуються мікрокредитами

Та все просто! Тому що людям потрібні гроші швидко та ще й невелика сума. На цьому можна було б закінчити, але та темна вуаль, що нависла над світом мікрокредитування зобов'язує нас розповісти більше.

Ті, хто вміє правильно використовувати можливість отримати невелику суму до зарплати, уважно читають умови договору і пам'ятають про терміни виплати по кредиту — одразу розуміють усі вигоди цього типу кредитування.
1
Це швидко та зручно. Ви можете отримати необхідну суму не виходячи з дому, не бігаючи по банках і не збираючи сотні паперів, що підтверджують вашу можливість цей кредит повернути.
2
Це вигідно. Якщо брати невелику суму (що і передбачає спочатку поняття "мікрокредит") та відразу розраховувати на усі свої можливості, то ви не вступаєте з компанією в тривалі стосунки, а просто закриваєте потребу в невеликій сумі на короткий термін.
3
Це законно. Якщо говорити про відповідальні компанії, то відразу стає зрозуміло, що закон регулює їх діяльність, і ви не побачите там 1000% річних, про які всі говорять.
4
Це безпечно. Повторимо — це відноситься тільки до чесних компаній. У розділі про прострочення ми докладно описали дії МФО щодо неплатників, там ніякого криміналу, обов'язково прочитайте.

МФО vs Банк

Які тут є висновки:
1
Позика у банку — довгострокова. Так, тут нижчі відсотки, але і % схвалених позик менше, ніж у МФО. Тобто ви можете звернутися до банку, зважаючи на те, що сплатити потрібно буде менше, але це ще зовсім не факт, що вам схвалять кредит.
2
Позика у МФО за відсотками дорожча, але ми вже розповідали про те, як їх рахувати, тому сума не є такою великою, як здається. Такий кредит ви не будете брати на купівлю авто або ще якісь крупні придбання. Це позика на короткий термін до зарплати, з високим рівнем схвалення, яка є дуже зручною у скрутних ситуаціях.
Будьте уважні саме у цьому: брати кредит в МФО на щось велике — не вигідно. Термін погашення — місяць. Так, є пролонгація, але якщо кредит потрібен на рік — МФО не кращий варіант. Ліпше звернутися до банку у такому випадку.

Але якщо вам на короткий термін потрібно 3-5 тисяч гривень — МФО буде швидко та дуже зручно.

МФО vs позика у ломбарді

Позика у ломбарді — найстаріший спосіб отримання швидких грошей. Денна ставка практично така ж, як в МФО — 1% на день, і тут теж можна пролонгувати свій займ, якщо не встигаєте погасити заборгованість.

Принципова різниця у тому, що ломбард має кращу страховку, бо ви залишаєте йому заставу. Це можуть бути ювелірні прикраси з дорогоцінних металів або ж годинники, монети, антикварні речі, хутряні вироби, цифрова та побутова техніка, будівельне або інше професійне обладнання та інструменти. Завдяки цьому, ломбарду, скажімо так, зовсім не страшно давати вам ту суму, в яку вони оцінили запропоновану заставу. До речі, в ломбарді гроші можна отримати тільки особисто і тільки готівкою.

Начебто все зрозуміло, але при виборі такого способу кредитування, як ломбард, ви досить сильно ризикуєте. І ось чому.
1
Оцінка майна може бути дуже приблизна і вплинути на це ви ніяк не зможете, тому що "не подобається-не віддавай".
2
Вам можуть спеціально замилити запис в заставному квитку, а за підсумком повернути іншу, але яка підходить під опис, річ. Довести щось практично нереально.
3
Деякі ломбарди спритно обходять закон, і тільки називаються "Ломбард", приховуючи справжнє обличчя — комісійний магазин, який насправді не дає вам позику, а викуповує у вас річ і може продати її в будь-який зручний момент.
Тому як тільки вам терміново знадобиться невелика сума, яка закриє потребу "тут і зараз", подумайте: чи варто ризикувати коштовностями та дорогими серцю і гаманцю речами? Адже навіть виплата пені по займу (ну раптом ви не встигли заплатити вчасно) буде набагато менше, ніж вартість тієї речі, яку продасть ломбард за прострочену виплату.

Що у підсумку?

Будь-який вид отримання позики має місце бути, та в будь-якому з них існує 3 фундаментальних правила
  • обирати чесну організацію;
  • відразу уточнювати про можливість пролонгації;
  • уважно читати договір і розумітися у термінах та відсотках.
Якщо ви вирішили брати кредит на бізнес або дорогий ремонт авто — МФО вам не помічник. Термін буде величезним і ви дійсно отримаєте більш вигідну пропозицію від банку, оформивши споживчий кредит.

Але якщо вам потрібні гроші "до зарплати", то краще звернутися в перевірене МФО. Чому не банк? Тому що взяти мало не вийде, а взявши багато ви дуже швидко знайдете застосування цим грошам, а виплачувати будете цілий рік, ще більше зменшуючи звичний бюджет.

Коли ви знову почуєте про 360% річних від МФО в порівнянні з банком, пам'ятайте, що цілі кредитування бувають різними і не варто думати, що то шахрайство. А ми обіцяємо і надалі розповідати вам про усі нюанси безпечного плавання в океані мікрокредитування.

Також щось цікаве