Усі нюанси отримання позики

Нашо ті мікрофінансові компанії просять фото з паспортом?


Крадіжка даних або міра безпеки? Давайте розберемося, чому організаціям потрібно ваше фото і наскільки безпечно його надавати.

Головне — захист клієнта

Давайте уявимо ситуацію: ви прийшли в банк оформлювати споживчий кредит. Менеджер просить ваші документи, звіряє з ними копії і уважно вивчає вас кілька хвилин — саме так він може ідентифікувати вас і переконатися, що ви є власником наданих документів.

А тепер згадайте, як працює кредитування в МФО. Практично 90% компаній України кредитують виключно онлайн і упевнитися в тому, що по той бік монітора точно сидить власник даних — неможливо.

Фактично, шахраєві досить мати хорошу скан копію вашого головного документа, щоб ввести ці дані на сайті і взяти кредит. Саме щоб уникнути цього була придумана історія ідентифікації "фото з паспортом", щоб організація могла переконатися в тому, що ви — це ви.

Ще не всі компанії перейшли на обов'язкове надання фото, а у деяких це є добровільним способом ідентифікації (про плюси ідентифікації ще розповімо нижче), але якщо сталося так, що фотографуватися з паспортом потрібно, даємо кілька робочих рад, як правильно робити фото та подвоїти свої шанси на отримання позики.

Як правильно робити фото з паспортом

1
Не намагайтеся закрити пальцями інформацію в документі. На фото повинні безперешкодно читатися: серія та номер паспорта, ПІБ його власника (бо навіщо воно треба тоді, якщо нічого не видно?).
2
Фотографію робіть при хорошому освітленні, та старайтеся щоб вона не була розмитою.
3
Фото документа і ваше обличчя повинні поміщатися в один загальний кадр.
4
Не застосовуйте до фото фотофільтри, маски і ретуш.
Якщо вас попросили надіслати фото не тільки першої сторінки, але і сторінки з пропискою — не панікуйте. Це теж нормально.

Актуальним і безпечним способом ідентифікації сьогодні є спеціальний сервіс живих фото (liveness detection method), про який ми вже неодноразово згадували у цій статті У Miloan цей сервіс впроваджується безпосередньо під час оформлення кредиту і сам процес займає менше 3-х хвилин, а дані зберігаються під надійним захистом.

Мінуси і плюси ідентифікації з фото

Наш народ боїться тільки одного — вкрадуть і використають на шкоду! Це і залишається головним мінусом завантаження в принципі будь-яких даних в мережу. Переживати варто не тільки в момент оформлення позики, але і коли відправляєте скан-копію паспорта директору фірми, куди ви вчора влаштувалися працювати або коли вводите дані банківської карти на сайті невідомо інтернет-магазину.

Боятися за свої дані правильно, але перегинати не варто: щоб не подарувати дані шахраям, просто вибирайте правильні, легальні організації (до речі, про це теж є хороша стаття). Якщо обрана компанія пройшла всі етапи перевірки, то хвилюватися не варто. Чому? Тому що їм важливо продовжити роботу з вами і зробити вас постійним клієнтом. Та й сама компанія не менше вас зацікавлена ​​у фінансовому благополуччі клієнта — ви ж повинні якось повернути видану вам позику:)

І як все інше, ідентифікація з фото має ряд переваг, особливо, якщо ви хочете взяти позику вперше, ще й на кругленьку суму:

  • фотоідентифікація — це швидкий і зручний спосіб оформити позику за допомогою свого смартфона;
  • вам з більшою ймовірністю схвалять встановлену суму;
  • після такого "тісного знайомства" ви можете потрапити в список "улюбленців" компанії, та як сумлінний і чесний клієнт отримувати всякі бонуси і промокоди (але це все залежить від обраного вами МФО);
  • компанії роблять все, щоб ви залишалися в безпеці, тому ризик витоку даних в мережу — мінімальний.

Так що робити?

Боятися завантажувати фото з паспортом на сайт легальної компанії не потрібно, це вимушений захід. Це захищає вас і особисті дані, та зберігає гроші, якщо хтось заволодів скан-копію паспорта та спробує взяти кредит без вашого відома.
Знайте, що в нього нічого не вийде, адже він не зможе пройти ідентифікацію з фото без вашої присутності.

Також щось цікаве