Усі нюанси отримання позики

Повний гайд по анкеті на отримання мікропозики


Заповнити рядки із зірочкою, а все, що дозволяють припустити -— пропускати. Так заповнюють анкети на отримання кредиту 78% користувачів. І тільки ⅛ з них отримують потрібну суму в підсумку. Сьогодні ми докладно розповімо про те, що і як потрібно написати, щоб анкета точно пройшла перевірку і рішення прийняли на вашу користь.

З чого складається анкета МФО

У кожної організації до збору даних підходять по-своєму, але суть анкети залишається єдиною — дізнатися, наскільки ви чесна людина, чесний клієнт, і чи відповідально ви підійдете до повернення грошей. На цьому можна було б закінчити, але давайте розбиратися докладніше.

У 80% випадків позика оформлюється за допомогою паспорту, ідентифікаційного номеру, реквізитів, за якими вам нараховують обрану суму і мобільного телефону, для смс-підтвердження операції.

Якщо ви берете трохи більше, ніж організація готова видати на початковому етапі знайомства, у вас можуть запросити більше інформації: посилання на соціальні мережі, дані поручителів, місце роботи та інформацію про сімейний стан.

Вся ця інформація суворо конфіденційна, якщо ви заповнюєте анкету саме на сайті обраної організації. Якщо ж ви користуєтеся агрегатором кредитних пропозицій, до вас можуть надходити рекламні розсилки і дзвінки. Але ваші особисті дані мають право тільки обробляти, а не передавати і використовувати без вашого відома.

Це працює для всіх однаково, хіба що новий клієнт вносить більше даних, а для повторних заявок процес стає ще більш швидким і приємним.

Не бійтеся заповнювати анкету, адже це єдина можливість банку познайомитися з вами ближче і зрозуміти, наскільки можна вам довіряти.

Як заповнити анкету, щоб схвалили займ

Заповнюйте чесно і повністю. Адже це теж саме, що ви замовляєте додому доставку нового телевізора, свідомо вказуючи чужу адресу і ім'я. На чесність вас буде перевіряти і внутрішня автоматична система скорингу компанії (алгоритм, який працює над перевіркою клієнтів та відсіює тих, кому не треба видавати позику), та ще й працівник компанії власноручно.

Ось 5 головних правил заповнення анкети.
1
Уважно прочитайте рядки, які заповнюєте власноруч, на предмет помилок, адже у кого палець не зіскакував?
2
Якщо потрібно докласти фото, то робіть його при денному або яскравому настільному світлі, стежте за чіткістю зображення та читабельністю тексту на ньому.
3
Ніколи не використовуйте чужі документи або дані для оформлення кредиту. Це незаконно. Та і компанія вам одразу відмовить.
4
Завжди заповнюйте усі поля, навіть якщо вони не є обов'язковими. Навіть такі як "Мета позики", адже це збільшить довіру компанії до вас.
5
Картку прикріплювати потрібно лише свою особисту, тому що компанія також перевіряє на кого була відкрита картка.
Якщо ви ще більше хочете підвищити свої шанси на схвалення позики — просто скористайтеся зручним способом ідентифікації на сайті компанії, через додатки Дія чи через BankID НБУ. Про них ми написали ось тут і ось тут.
У деяких компаній навіть є Фотоідентифікація, яка дає можливість відразу, "не відходячи від каси", зробити фото і відправити його на перевірку. Тут питання чіткості зображення теж дуже актуальне.

Які висновки?

Процес співпраці між МФО та клієнтом двосторонній. І саме ваша чесність на етапі заповнення анкети потрібна настільки ж сильно, наскільки вам потрібна інформація про терміни виплати і нарахування відсотків.

До речі, про відсотки та іншу корисну інформацію ми дуже скоро розповімо в окремій статті, де навчимо вас читати договір кредиту не гірше співробітника мікрокредитної організації. Не перемикайте:)

Також щось цікаве