Усі нюанси отримання позики

Що таке верифікація картки та чому це насправді безпечно?


Так, розуміємо, коли хтось прохає вас написати усі-усі дані своєї кредитки на сайті – підозріло. І навіть те, що у цей самий момент ви намагаєтесь отримати кредит на картку і все ж її ТРЕБА надати… Ну, це не завжди аргумент.
Знаємо, бо багато раз отримували листи, що ми шахраї.

І от що ми скажемо: нам прикро, бо це не правда! А чому – читайте у дописі:)

Що таке верифікація картки

Верифікація – це процес підтвердження. Такий собі коннект між банком та стороннім сайтом, де вам треба чи то віддати грошей – щось купити, чи то отримати – ну як, наприклад, кредит.

Так от, щоб цю саму картку прикріпити і з нею можна було щось зробити – і потрібна верифікація.

Як проходить верифікація?

1 крок

У віконці верифікації ввести повні реквізити картки: номер, термін дії та CVV-2 код зі зворотньої сторони

ЩО ГОЛОВНЕ: в Україні верифікація проводиться або через платіжну систему (наприклад, Platone або Wayforpay), або через технологію 3D Secure від банку, який випустив вашу картку.

Що це означає. Ось є сайт Мілоан, де ви хочете отримати кредит. Або ж сайт з косметикою, де ви прив'язуєте картку. І є ваш банк. А між ними – платіжна система або банківській сервіс, який шифрує дані та нам (Мілоану) або ж сайту з косметикою НІКОЛИ не передає повні реквізити вашої картки.

Нам надходить тільки маска!
Як виглядає маска: 5169 22XX XXXX 2222 (картка теоретична, всі збіги випадкові). І все:) Ані терміну дії, ані CVV-2 коду.

ЩО ЩЕ ВАЖЛИВОГО. Іноді шахраї роблять сайти, які збирають дані карток без прив’язки до банківських сервісів та платіжних систем. У такому випадку, під час верифікації звертайте увагу на те, де ви вказуєте дані.

У адресній строці перевіряйте – чи перекинуло вас на офіційний сайт банківських сервісів або платіжної системи, чи ви ще знаходитесь на першому сайті та напряму передаєте йому дані, чого не можна робити, бо вони нічім не шифруються та ваш банк вас не може захистити.

Дуже важливо дивитися за назвами сайтів, бо часто шахраї підробляють їх, щоб було схоже, але це не сайт-першоджерело. Ще більше шахрайських схем читайте тут.

2 крок

Отримайте смс-сповіщення із заблокованою на рахунку сумою або підтвердіть переказ суми для верифікації

Що важливо. Зазвичай, блокується або переводиться з картки сума до 1 гривні. Тому вона зобов’язана бути на балансі.

У випадку з заблокованою сумою це працює так: якщо у вас підключено інтернет-банкінг, ви можете подивитися суму там або отримати у смс. Якщо ж ні – доведеться подзвонити на гарячу лінію банку. Далі, коли ви дізналися точну суму (наприклад 73 копійки вам надійде як цифра 0.73) – введіть її у поле верифікації.

У випадку з переказом суми – вам просто потрібно підтвердити транзакцію. Коли верифікація здійснюється – сума повертається на рахунок.

Які можуть виникнути помилки?

Наприклад, у вашої картки може спливти строк дії – тоді її неможливо будет верифікувати. У такому випадку краще взяти іншу картку, або перевипустити поточну, а тоді вже верифікувати її.

Або ж можуть бути заблоковані інтернет-покупки. Тоді вам потрібно зайти у свій особистий кабінет та збільшити ліміт на купівлю у інтернеті.

Або ще інколи можна помилитися цифрою у номері та банк не знайде таких даних. Тут краще просто бути уважнішим.

Будьте уважними та не передавайте дані своїх карток у руки шахраїв. Завжди дивіться чи співпадає назва, домен та зовнішній вид сайту з оригіналом, чи не запрошує у вас хтось дані картки за телефоном… Це завжди тривожний дзвіночок.

А якщо ви верифікуєте картку в перевіреному місці та за всіма канонами, які ми описали у нашій статті – будьте впевнені, ваші дані надійно захищені.

Також щось цікаве