Вигідні пропозиції по отриманню першої безпроцентної позики зустрічаються в багатьох організаціях. Але правда, що не завжди зрозуміло — що ж мотивує їх працювати собі “в мінус” і чим це може обернутися для позичальника?
Ви відкрили новий корисний розділ, де ми будемо багато говорити і дууууже багато рахувати, щоб провести вас усіма етапами отримання кредиту максимально безболісно.
0% позика: бігти чи погоджуватися?
Ви заходите на сайт потрібної вам організації та й подумуєте взяти свій перший займ. І тут у вічі кидається фраза — “Отримайте першу позику під 0%”!
Що це? Щедрість? Або спроба обманним шляхом заволодіти вашими даними?
Добре, будемо пояснювати. МФО дає безвідсоткові кредити виключно заради однієї мети — надати вам можливість на практиці переконатися в прозорості роботи компанії. Їм важливо зробити вас лояльним клієнтом і дати право вибору — не сподобалося з нами співпрацювати? Тоді ви заплатили нам усього 0,01%, а значить не засмутитеся так сильно.
Справедливим буде зауваження про те, що “безвідсотковий кредит” все таки процентний, але цей 0,01% з’явився не з вини недобросовісних кредиторів. Це питання регулюється законом НБУ і не залишає вибору нікому. МФО не можуть надати позику зовсім без відсотків, тому усюди написано 0,01%, а 0% — це загальноприйнята пропозиція, яку компанії можуть надавати у рекламі.
Ще один важливий факт — безвідсоткова позика доступна тільки новим клієнтам, як ми вже дізналися, для залучення і знайомства. Але іноді компанії дарують промокоди вже існуючим клієнтам на отримання безвідсоткової позики, які приходять в смс і e-mail розсилках (так, іноді корисно їх читати).
Наскільки безпечний цей займ? Настільки ж, наскільки ви можете назвати безпечним кредит на телефон або іпотечне кредитування. При виконанні умов договору ніяких проблем у позичальника не виникає. Про те, як правильно читати кредитний договір ми приготуємо для вас окремий матеріал, буде корисно.
Найпростіший приклад розрахунку безпроцентної позики
Ще до того, як ми перейдемо до цифр та розрахунків, важливо помітити, що не всім і не завжди МФО готові під безвідсоткову позику видати велику суму.
Ми далі більш детально розповімо про поняття скорингу. Саме тому є багато компаній з максимальною сумою позики — 10000 грн, які при першому зверненні під 0,01% вам запропонують не більше 5000 грн. Чому? Тому що компанія йде на ризик, а значить теж жадає більш тісного знайомства з вами.
Вашу довіру МФО заслуговує відкритою інформацією і справжнім 0,01% на перший кредит. А ви покажете свою сумлінність, якщо просто вчасно погасите борг. Тоді перед вами відкриється світ великих сум, знижених відсотків, промокодів на знижки і розіграшів гарних подарунків.
А тепер перейдемо до цифр. Ось найпростіший приклад розрахунку 0% позики:
Тобто через 10 днів вам потрібно буде сплатити 1001 грн.
Так чому у людей бувають проблеми навіть с безвідсотковими позиками?
Тут, як каже наш колега: читайте написи на парканах, а точніше — договір, який підписуєте. Там описані усі ситуації та можливі сценарії розвитку подій, які можуть вплинути на суму ваших виплат.
Наприклад (тут ну дуже важлива інформація), якщо ви пролонгуєте перший займ, на наступний період компанія вважатиме вам його за звичайний %, встановлений компанією. Тобто це буде близько 1-1,5% на день.
От вже і висновки
Так, всередині системи кредитування дуже легко заплутатися, особливо з огляду на наявність недобросовісних організацій, які псують загальну картину мікрокредитування. Але тепер є ми, а значить ви дізнаєтеся усі нюанси отримання кредитів. І нехай слово “пролонгація” вас не лякає, про неї підготуємо окремий матеріал і відкриємо всі карти.