Трішки фінансових порад

Як правильно ставити цілі у Новому році, щоб точно їх досягати?


Новий рік – найнатхненніший час, коли кожен починає трішечки вірити у диво та створювати його для своїх близьких. І, за традицією, Новий рік – це час обнулення, завершення усіх справ, та початку маленького нового життя.

Точно, Новий рік, як нове життя. Як такий великий-великий понеділок, коли усе точно почнеться заново та неодмінно так, як ми хочемо,

Ми всі звикли ставити цілі на рік. Ми всі бачили, що це потрібно робити, бо так діють всі успішні люди. Тому, якщо ви ще не займаєтеся плануванням – читайте наш допис, беріть гарненький записний та приділіть собі трохи часу. А ми розповімо, як ставити цілі так, щоб вони дійсно здійснювалися

Тільки те, що відчуваєте

Знаєте нове модне слово ”відклик”? Це коли ти про щось думаєш, а в тебе прям йокає. Оце він.

І у прикладі з цілями – дуже-дуже важливо, щоб на кожний ваш запис “йокало”. Бо тоді у вас буде більше натхнення почати, ці цілі будуть дійсно вашими, ви будете йти до них із задоволенням та обов’язково чекати здійснення.

Тільки для себе

“Хочу, щоб мій чоловік багато заробляв” або “Хочу, щоб донька гарно склала екзамени” – оце не спрацює. За всіма законами – чи то Всесвіту, чи то психології – ми маємо ставити цілі тільки для себе.

Бажати щастя близьким, підтримувати, десь направляти – так. Але мріяти про те, щоб хтось гарно вчився, або багато грошей заробляв, а собі не залишати нічого – ото утопія.

Тільки як хочете

Пам’ятаєте раніше було модно формулювати цілі лише у теперішньому часі?
Не “я хочу нове авто”, а “я маю нове авто”. Тож що хочемо сказати. Це добре, але не так і важливо.

Головне – ваші почуття, ваше щире бажання мати та діяти. А як ви це запишете – то справа третя. Отак, як вам подобається – так і пишіть.

АЛЕ

Але є але. Краще все ж конкретизувати. За часом та за наповненням.

“Я хочу у вересні-жовтні 2022 року купити авто – 2015-2018 року за 8000$” або “Я хочу у липні поїхати з чоловіком у подорож до Туреччини у 5-зірковий готель”

Це теж не із серії посилань у Всесвіт. Це психологія – ви фіксуєте образ та розумієте конкретно чого ви хочете.

Тільки потихеньку

А тепер важливо розбити свої цілі у часі на невеличкі кроки. Наприклад:
“Я хочу у липні поїхати з чоловіком у подорож до Туреччини у 5-зірковий готель”

Що я можу зробити:
1
Знайти невелике джерело додаткового доходу: наприклад, я можу робити торти на замовлення, або гарно малюю у фотошопі – можу підробляти. Хочу заробляти з цього + 3000 гривень на місяць.
2
Пройти курси у лютому та попросити про підвищення зарплати на 2-3 тисячі гривень.
3
Відкладати по 4000 гривень кожного місяця з чоловіком на картку у доларах.
Або ви хочете схуднути за рік на 10 кілограм. Тоді ви пишете:
1
У січні я йду у спортзал та налагождую відносини із солодким та їжею на ніч.
2
Я хочу тренуватися 3 рази на тиждень по 1 годині та робити перерви на тиждень 1 раз на 2 місяці.
3
Я хочу ходити кожен день 10000 кроків.
4
Я хочу втрачати по 1 кілограму на місяць та буду фіксувати свій результат кожного 1 числа місяця.
Приклад такий, а там вже пишіть те, що вам ближче.

Що це дає: ви відразу зрозумієте що вам потрібно робити та ставите собі ще додаткові цілі. Бачили як у нас додалися курси у лютому? Ви одразу можете їх шукати та записуватися – будете на крок ближче до цілі.

І ще декілька порад

  • не потрібно постійно про це думати. Написали, зрозуміли що потрібно робити (а може чого просто чекати?) – і спокійно йдете далі. Так звіряйтеся періодично, але не турбуйтеся більше потрібного.
  • можливо, вам допоможе розбити цілі за сферами: сімейні, робочі, особисті, мандрівки, покупки, великі мрії – усе, що вам захочеться.
  • також не треба сильно зволікати на те, що “щастя любить тишу”, адже чим менше будет забобонів навколо мрії та цілі, чим легче ви будете до неї відноситися, тим легче буде її досягнення. Ви не будете “труситися” про то, що щось йде не так, бо ви розповіли подрузі Лєнці. Ви взагалі будете менше зволікати на невеликі невдачі.
Отак все просто. І чим простіше ви будете відноситися до речей – тим краще. Є ціль, вона моя, я її дуже хочу досягти, маю зробити такі дії, я дію, не зволікаю та не перебільшую – отримую і радію. Спробуйте, друзі, нехай 2022 буде класним та продуктивним, але у спокої.

І, звісно, наша команда вітає усіх з Новим роком! Будьте щасливими – отак просто, без усяких але!

Ваш, Мілоан:)

Також щось цікаве