Трішки фінансових порад

Як прожити тиждень до зарплати, якщо майже немає грошей?


Час відпусток у самому розпалі і такий запит все частіше з'являється у пошуковому рядку Гугл, адже не всі ми вміємо поміщатися в бюджет. У цій статті розповімо як бути, якщо гроші скінчилися, а до зарплати ще довгих 7 днів.

Оптимізуйте залишок

Як тільки ви розумієте, що у вас грошей менше, ніж вистачило б для нормального життя: починайте рахувати. Порахуйте скільки у вас грошей і дізнайтеся, яку суму можна витрачати на добу, щоб дотягнути до зарплати. Саме це допоможе вам правильно розподілити обмежений бюджет.

Після того, як залишок пораховано, ви швидше за все зрозумієте, що банкети вам точно не світять, а значить пора включати режим шукача. У холодильнику зачекалися консерви і банки з помідорами, про які мама говорила "бери, стане в нагоді!" — вона точно була права. Далі перевіряємо ящик з крупами і відділення з овочами, можливо, в надрах холодильника знайдеться ще пара яєць, з цього можна буде приготувати кілька страв і перебитися на них кілька днів.

Ми не сміємося:) Іноді це дійсно крута практика, адже якщо замислитися –– часом ми витрачаємо гроші на продукти, які згодом просто викидаємо. Навіть круто у такі моменти навчитися трохи усвідомленому споживанню, яке буде корисно не тільки у скрутні часи, але і у подальшому житті.

В залишок можна записати всі бонуси з карт лояльності, купони і промокоди. Нехтувати ними не радимо — це дуже вигідно і добре економить гроші.

Якщо в холодильнику зовсім порожньо, є один перевірений спосіб поїсти без шкоди гаманцю… просто йдіть в гості. Так, звичайно, в гості з порожніми руками не ходять, але чим чорт не жартує. Походи по гостям можуть добре заощадити на їжі і на дозвіллі. Головне потім, в кращі часи, не забудьте відплатити друзям за їх щедрість.

Та годі вже сміятися:) На війні усі засоби гарні, а ми тут не тількі навчати вас прийшли, а й дати трохи фану:)

Оптимізуйте витрати

Найдорожчими витратами в нашому повсякденному житті вважаються їжа і транспортні витрати. Про їжу вже поговорили, а ось з транспортом справи йдуть серйозніше, особливо, якщо на роботу ви звикли їздити на таксі.
Пересісти на громадський транспорт очевидна рада, але ми не могли це пропустити. Ще один варіант — попросити у друга велосипед. Якщо погода дозволяє пересуватися на двоколісному транспорті, втрачати можливість не варто. Відразу двох зайців вбиваєте: і до роботи доїхали, і спортом позаймалися.

Каву доведеться пити вдома, на обід складати щось в пластиковий контейнер, чай буде без цукерок і печива, а вечори будуть проходити вдома. Протриматися в такому ритмі тиждень можна, але хіба варто собі у всьому відмовляти, коли є інші варіанти?

Якщо не хочеться економити

Коли до зарплати залишився тиждень, а в кишені порожньо і економити зовсім не хочеться, вам допоможе мікропозика. Не поспішайте відмовлятися від цього варіанту, особливо, якщо на нього вважаєте перший раз — ви зможете перехопити пару тисяч гривень під 0,1% і вчасно погасити борг, заплативши МФО всього пару гривень за користування грошима.

Але ми завжди і всюди нагадуємо важливий момент: беріть позику тільки в тому випадку, якщо ви впевнені, що зможете погасити його в строк, тоді вигода буде очевидна і зрозуміла, а життя триватиме в звичному ритмі.

Ми вже розповідали про випадки, коли мікропозика вам не потрібна. Але тут саме той варіант, коли ії можна і навіть треба брати, бо це крутий вихід із ситуації.

Про що ще варто задуматися?

В будь-якому випадку, звертайте увагу на те, наскільки часто один тиждень до зарплати стає грою на виживання. Якщо так трапляється один раз на рік — то нічого страшного, але якщо кожен місяць — перегляньте своє ставлення до бюджету і спробуйте все ж якось інакше розподіляти кошти.

Також щось цікаве