Трішки фінансових порад

Як заощадити на комунальних платежах в Україні?


Звичайно, комуналка така, що хочеться постраждати і посваритися, але краще знижувати витрати на оплату комунальних платежів за допомогою наших лайфгакiв.

Готуйтеся до опалювального сезону

Рахунки за опалення подарували нам всім пару прядин сивого волосся і вирішувати цю проблему потрібно терміново, тому що ось він, уже на носі, цей опалювальний сезон. Якщо вам пощастило і у вашому будинку стоять індивідуальні системи опалення, тоді вам потрібно просто зберегти тепло всередині свого житла:
 • перевірити монтажні шви вікон і підвіконь;
 • утеплити фасад квартири;
 • скинуться під'їздом на хороші двері з доводчиком і поміняти вікна в під'їзді;
 • перевірити вхідні двері на предмет щілин.
Здавалося б — очевидні речі, але через такі дрібні "дірки" і відлітає тепло з квартири, поки ви оплачуєте повний лічильник або сидите в холоді "щоб не намотало!".

Якщо ви живете в звичайній 5-ти поверхівці і опалення у вас рахується за нормативом –– потрібно терміново брати справу в свої руки, збирати мешканців і ставити питання про встановлення обладнання, яке буде регулювати подачу тепла в будинок. Так ви зможете уникнути "перетопів" і заощадити на оплаті.

Перевіряйте, чи нічого у вас не капає

Навіть найменші течі набігають за лічильником в пристойні суми, і це ті, які ми бачимо. Сифони та шланги можуть мати мікротечі, які не завжди помітні для нашого ока, і сильно впливати на кількість споживаної води. Напір менше, купаємося ми — довше, а вода потихеньку стікає по плитці, разом з грошима. У цьому ж напрямку стежте за унітазом, а точніше за зливним бачком. Дрібний струмінь води, який постійно стікає по стінках — це теж ваші гроші, в прямому сенсі слова, витікають в трубу.

Взагалі споживання води питання дуже складне, особливо при розподілі оплати на холодний і гарячий тариф. Тут теж даємо кілька слушних порад:
 • під час готування і прибирання тримайте кран в положенні "холодна", щоб кожен стусан крана, коли потрібно сполоснути руки, не намотував по тарифу гарячої води;
 • приймати душ і вмиватися, зрозуміло, потрібно в гарячій воді, але в ідеалі потрібно підлаштовуватися під умови економії і не залишати її текти просто так, поки ви, наприклад, чистите зуби або чекаєте чарівної дії кондиціонера для волосся;
 • задумайтеся про покупку аератора — це насадка на змішувач, яка розбризкує воду, дає додатковий натиск і знижує витрату в кілька разів;
 • не треба прати на програмі "Швидке прання". Якщо ви подивитеся на інструкцію до вашої пральній машини, то побачите, що ця програма використовує в 2 рази більше води, ніж звичайний цикл прання.

Правильно використовуйте побутову техніку

Коли купуєте техніку, не дивіться виключно на ціну і дизайн — дивіться на клас енергоспоживання. Всього їх існує 7 (А, B, C, D, E, F, G), але вас повинні цікавити тільки найвищі класи: А+, А++, А+++. Якщо взяти за приклад пральну машину, то клас А+ передбачає витрату не більше 0,17 кВт на 1 кілограм білизни.

Теж саме відноситься до сушильної машини, духової шафи, холодильника, морозильної камери і мікрохвильової печі. Чим вище клас енергоспоживання, тим більше вигоди для вас в майбутньому при експлуатації техніки. Перевірте, можливо пора щось замінити?

Ще хорошим внеском у майбутнє знижених комунальних платежів буде покупка посудомийної машини. Чудовий агрегат, який використовує в 3 рази менше води, ніж при ручному митті, а якщо у вас стоїть двохфакторний лічильник на воду, то запуск циклу мийки після 23:00 взагалі повинен вас озолотити.

Якщо говорити про щоденну експлуатацію звичайної побутової техніки, то тут теж є кілька варіантів знизити витрати на електроенергію:
 • набирайте в електричний чайник рівно стільки води, скільки потрібно зараз, бо чим довше він кип'ятить, тим більше споживає кіловат;
 • частіше чистіть пилосос, не допускайте засмічень резервуара, тому що пилосос буде працювати даремно (і електроенергію теж буде витрачати в пусту);
 • виймайте зарядки і перехідники з розеток, коли не перебуваєте вдома.
Такі нехитрі правила допоможуть зберегти пару сотень гривень, які потім можна витратити на себе улюбленого.

І на додаток

Світло повинно горіти тільки у вас в квартирі, якщо його мотає ваш лічильник. Блимає лампочка? "Гуляє" напруга? Викликайте електрика, нехай перевірить, чи не підкинули сусіди пару своїх розеток на ваш гаманець. І ми цілком серьезно! Це не виняток, це — практика, яка щодня практикується в багатьох багатоквартирних будинках і несе не тільки фінансові втрати для власників квартир, а й призводить до страшних наслідків у вигляді плавління в стінах проводки й пожеж.

Який підсумок

Пам'ятайте, що економія повинна бути економною тільки для вашого гаманця — почніть рахувати витрати на комунальні платежі, дивіться на зміну оплат в сезон, почніть взаємодіяти з сусідами, та не забирайте у себе комфорт.

Також щось цікаве