Все, що ви хотіли знати про МФО

Як зрозуміти, що вам НЕ потрібна мікропозика


Якщо ви не володієте даром передбачення, то вам обов'язково потрібно розуміти, чим вам може обернутися займ на картку, кредит у банку або інший спосіб отримання додаткових грошей. Про це і поговоримо сьогодні та з’ясуємо чи дійсно вам потрібен саме мікрокредит.

Якщо хочеться жити заможно

Купівля квартири, новенької машини з салону, шуби в подарунок собі коханій, проведення дорогої операції або сімейний відпочинок на островах — все це гроші. І якщо дуже хочеться, але в конверті, який захований в тумбочці, стільки немає, то вам може знадобитися кредит
.
Але НЕ мікрокредит.

Він на те і МІКРО, що покриває виключно короткострокові і невеликі витрати. І щоб не потрапити в "пастку", потрібно розуміти головне — мікропозику, як і банківський кредит, потрібно брати тоді, коли ви впевнені в своїй платоспроможності та зможете погасити потрібну суму вчасно.

Якщо іншого джерела доходу немає

Головна суть вигідного використання мікропозик – швидко отримав – швидко віддав.
Наприклад:
1
не вистачило тисячі до зарплати на купівлю продуктів або оплату карткою в іншому місті (а готівкові скінчилися);
2
потрібно купити дружині блендер, тому що вона ну дуже хоче, а в заощадження лізти не хочеться;
3
потрібно оплатити комунальні платежі, а всі гроші витратили на збори дитини в школу і т.д
Ще мікрокредит рятує при наявності кредиту в банку, коли сьогодні потрібно сплатити щомісячний платіж, але вам затримали зарплату. Відсоток від виплати за мікропозикою за кілька днів буде в 100 разів вигідніше, ніж оплата відсотків за прострочення виплати у банку.

Тут, звичайно, важливо пам'ятати, що віддавати потрібно буде обидва кредити, щоб не потрапити в боргову яму. Але про це докладно розповімо в наступній статті.

Всі ці дрібні платежі припускають, що скоро до вас надійде надходження на зарплатну карту і ви зможете вчасно погасити свій займ, заплативши мінімальний відсоток за користування мікрокредитом. Або не заплативши його взагалі, скориставшись ставкою 0% на перший кредит.

Та якщо гроші навіть на горизонті не світять – мікропозика вам точно не потрібна.

Коли точно не можна брати мікропозику

З будь-якої ситуації можна знайти вихід. Але мікропозика – точно не інструмент порятунку якщо:
1
у вас багато кредитів і ви берете черговий, щоб намагатися перекрити десятки попередніх;
2
сума позики — це половина довгоочікуваної зарплати, або її немає взагалі;
3
мікропозика береться з метою погуляти (так, низька соціальна відповідальність — це погано і не дуже вигідно).
Ми багато писали про те, чим загрожує спроба зістрибнути з виплат або заблокувати номер надокучливого МФО. І якщо ви берете позику в одній з таких ситуацій, що описані вище, то добра чекати не доведеться.

Відсотки і комісії будуть зростати, кредитна історія зіпсується і викрутитися з цієї ситуації буде досить складно.

Що потрібно пам'ятати

У практиці мікрокредитування, найуразливішими клієнтами залишаються ті, хто беруть мікрокредити на цілі, для яких вони не призначені, а їх поручителі згодом отримують дзвінки і вимоги. Так, МФО пишуть, що кредити видаються на будь-які цілі, але тут палка двох кінців.

“На будь-які цілі” означає, що отримати позику можна швидко та ніхто не буде перевіряти навіщо вона вам потрібна. Але у кожної людини має бути власна відповідальність, бо на деякі речі мікропозика зовсім не підходить.

Будьте максимально відповідальними, приймаючи рішення звернутися в МФО. Пам'ятайте , що мікрокредити — це не безкоштовно і їх в будь-якому випадку потрібно буде повертати. Тому зважте всі за і проти, вивчіть договір і приймайте правильні рішення.

Також щось цікаве